

"Машина часу: подорож у минуле"
історичний web - квест
ЗУПИНКА № 2
ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
Давня держава Руська земля чи Русь (пізніше історики дадуть їй штучну назву ‒ «Київська Русь») була однією з найбільших у середньовічній Європі та Азії. Високий рівень господарства і торгівлі, популярність шляху "із варяг в греки", розвиток культури і освіти, прийняття християнства і античної культурної спадщини ‒ все це робило Київську Русь особливо привабливою для сусідів у плані торгівлі і всебічного співробітництва. До того ж ця велика держава, що була розташована між двома світами, на перехресті міграційних шляхів, неодноразово захищала своїм військом західноєвропейські країни від натиску кочовиків з Півдня та Сходу.
Завдання № 1. "Що? Де? Коли?"
Гравці у «Що? Де? Коли?» повинні мати широкий світогляд і цікавитися досягненнями сучасного суспільства. Для них важливо вміти швидко, оригінально думати. Для успішної гри обов'язково треба знати величезну кількість фактів, дат і подій. Сильна та класна команда повинна складатися з людей, які думають по-різному, різними способами, але добре розуміють один одного, а кожен має особливі та глибокі знання з іншої сфери.
Шановні знавці! Перед Вами 4 питання із рубрики "Що? Де? Коли?".
Максимальна кількість балів - 4 бали.

Питання 1:
Усе життя провів я в походах,
На битву, як на свято, йшов.
Та на Дніпровських на порогах
Свою геройську смерть знайшов.
Хан з його черепа зробив
І золотом прикрасив чашу,
Якого князя хан розбив? –
Чекаю відповідь я вашу!
Питання 2:
Імення він прекрасне мав
І ним себе прославив,
Також закони він писав
Для Руської держави.
Для європейських королів
Він тестем був і сватом,
На різних мовах говорив,
Та ще любив читати.
Про кого мову я веду?
Про кого відповідь я жду?
Питання 3:
Підкоривши свавільних древлян і провівши державну реформу, Ольга вирушила в Царгород, але пішла вона туди не воювати, а з місією миру, її приймав імператор Костянтин Багрянорудний. Нестор описав цю зустріч під 956 роком. За літописом Ольга дуже сподобалась імператору, він закохався у неї і хотів одружитися. Як Ользі вдалося не стати імператрицею?
Питання 4:
У 882 р. Олег з малолітнім княжичем відправився на південь дорогою “з варяг у греки”. Він захопив Смоленськ – місто кривичем у верхів’ях Дніпра, Любеч – під Києвом, і підійшов до самого Києва. Олег дізнався, що в Києві княжать відважні Аскольд і Дір. Що він зробив, щоб виманити їх з укріпленого міста?
Завдання № 2. Карта - пазл
У давнину люди зображували за допомогою малюнків на стінах печер і скель шляхи прямування до місць полювання, поселень і стоянок. Перша карта була створена в Стародавньому Єгипті понад 4000 років тому. Вона мала вигляд плоского шматка глини з видряпаними гострою паличкою лініями та символами. Потім єгиптяни обпалили цю глиняну карту у вогні, вона стала більш міцною та збереглася до наший днів.
Шановні учасники історичного марафону! Перед Вами пазл. Вам необхідно його не просто скласти, а скласти на час. Ви можете використовувати необмежену кількість спроб! Після завершення спроби, на пазлі буде вказано Ваш час виконання. Треба зробити скрін-шот сторінки, на якому буде видно Ваш час виконання завдання. Цей скрін-шот треба відправити організаторам історичного квесту на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вказати назву команди та назву навчального закладу.
Максимальна кількість балів - 4 бали.
4 бали - отримають перші 25% команд, які покажуть найкращий час виконання цього завдання.
3 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.
2 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.
1 бал - отримають решта 25% команд.
Завдання № 3. "Вірю - не Вірю"
Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами завдання із рубрики "Вірю - не вірю". Перед Вами 4 твердження, на які Вам необхідно відповісти «Вірю», або «Не вірю».
Максимальна кількість балів - 4 бали.
Після відповіді, Ви маєте можливість відразу переглянути свої бали за це завдання.
Завдання № 4. Кросворд
Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — гра-задача, яка полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури так, щоб за горизонталлю та вертикаллю вийшли загадані слова.
Кросворди та їх різновиди публікує багато друкованих ЗМІ. Крім того, існує безліч видань, які безпосередньо спеціалізуються на кросвордних головоломках. Також, останнім часом, в інтернеті почали з'являтися веб-сайти, де існує можливість розгадувати кросворди шляхом їх скачування та роздрукування або онлайн на вебсторінці.
Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами кросворд, який Вам потрібно розгадати. Правильне виконання цього завдання дасть можливість перейти до наступного завдання. Як тільки Ви закінчите розгадування кросворду і всі відповіді будуть вірними на екрані з'явиться пароль, який відкриє наступне завдання - завдання № 5.
Максимальна кількість балів - 4 бали.
Завдання № 5. Культура часів Київської Русі
Культура (лат. Culture — «обробіток», «обробляти») — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил всередині соціуму для його збереження та гармонізації. Культура є складною системою буття. Поняття культура об'єднує в собі науку (включно з технологією) і освіту, мистецтво (літературу та інші галузі), мораль, уклад життя та світогляд.
Культура вивчається комплексом гуманітарних наук, насамперед культурологією, етнографією, культурною антропологією, соціологією, психологією, історією.
Шановні учасники історичного веб-квесту! Вам пропонується виконати завдання на знання культурної спадщини даного періоду.
Коли Ви вдало виконаєте завдання кросворду, то на екрані з'явиться пароль, запишіть його.
Перейдіть за цим посиланням:
Введіть записаний пароль.
Скачате цю презентацію.
Відкрийте її та у відповідному полі введіть записаний пароль.
Ви можете починати роботу над завданнями, які вказані на слайдах.
Після закінчення роботи, збережіть зміни в презентації та надішліть її на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вкажіть назву команди та назву навчального закладу.
Максимальна кількість балів - 4 бали.
УВАГА!!! За це завдання можна отримати 1 бонусний бал!
Бонусні бали можна отримати за художнє оформлення слайдів, тексту, картинок в презентації. Незмінними повинні залишитися: порядок слайдів, завдання до слайдів, макет слайду!
БАЖАЄМО УСПІХІВ !!!