top of page

ЗУПИНКА № 3

ІСТОРІЯ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Галицько-Волинська держава відіграла важливу історичну роль. Вона стала спадкоємицею Київської Русі. Об'єднання в її кордонах значної ча­стини руських земель створило сприятливі умови для їхнього політичного, соціально-економічного й культурного піднесення. Тісні контакти з Польщею, Угорщиною й Тевтонським орденом перетворили її на невід'ємну складову системи міжнародних відносин у Центрально-Східній Європі. Саме Галицько-Волинська держава після загибелі Руської ім­перії стала ядром розвитку державотворчих процесів.

Існування Галицько-Волинської держави позитивно позначи­лося на політичному, соціальноекономічному й культурному розвитку південно-західного регіону Русі. Галицько - Волинська держава стала черговим етапом  в історії українського державотворення.

Завдання № 1. "Що? Де? Коли?"

Запитання 1: Відгадайте історичну постать.

Волинь із Галичем правитель об’єднав,

Нову династію князівську заснував.

Зумів до них Чернігів з Києвом додати,

Лани українські литовцями орати

На Польщу він походами ходив

І половців дощенту розгромив.

Запитання 2: Відгадайте історичну постать.

Землі Галицьку й Волинську

В одне ціле я з’єднав

І корону королівську

Діда славного носив.

А сини мої розумні

І відважні, як орли,

У боях в степах татарських

Лев з Андрієм полягли.

Гравці у «Що? Де? Коли?» повинні мати широкий світогляд і цікавитися досягненнями сучасного суспільства. Для них важливо вміти швидко, оригінально думати. Для успішної гри обов'язково треба знати величезну кількість фактів, дат і подій. Сильна та класна команда повинна складатися з людей, які думають по-різному, різними способами, але добре розуміють один одного, а кожен має особливі та глибокі знання з іншої сфери

 

Шановні знавці! Перед Вами 4 питання із рубрики "Що? Де? Коли?".

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Запитання 3: Дивно - але факт. Його назвали ім'ям підкореного вождя. Неписьменний, але державою управляв на засадах взаємної згоди. Мав талант красномовства, відрізнявся хоробрістю і витримкою.

Запитання 4: Крім імені у нього було прізвисько "Саїн". Столицю своєї держави він назвав Сарай.

Завдання № 2. Карта - пазл

У давнину люди зображували за допомогою малюнків на стінах печер і скель шляхи прямування до місць полювання, поселень і стоянок. Перша карта була створена в Стародавньому Єгипті  понад 4000 років тому. Вона мала вигляд плоского шматка глини з видряпаними гострою паличкою лініями та символами. Потім єгиптяни обпалили цю глиняну карту у вогні, вона стала більш міцною та збереглася до наший днів.

Шановні учасники історичного марафону! Перед Вами пазл. Вам необхідно його не просто скласти, а скласти на час. Ви можете використовувати необмежену кількість спроб! Після завершення спроби, на пазлі буде вказано Ваш час виконання. Треба зробити скрін-шот сторінки, на якому буде видно Ваш час виконання завдання. Цей скрін-шот треба відправити організаторам історичного квесту на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вказати назву команди та назву навчального закладу.

Максимальна кількість балів - 4 бали.

4 бали - отримають перші 25% команд, які покажуть найкращий час виконання цього завдання.

3 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.

2 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.

1 бал - отримають решта 25% команд.

Завдання № 3. "Вірю - не Вірю"

Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами завдання із рубрики "Вірю - не вірю". Перед Вами 4 твердження, на які Вам необхідно відповісти «Вірю», або «Не вірю».

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Після відповіді, Ви маєте можливість відразу переглянути свої бали за це завдання. 

Завдання № 4. Кросворд

Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — гра-задача, яка полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури так, щоб за горизонталлю та вертикаллю вийшли загадані слова.

Кросворди та їх різновиди публікує багато друкованих ЗМІ. Крім того, існує безліч видань, які безпосередньо спеціалізуються на кросвордних головоломках. Також, останнім часом, в інтернеті почали з'являтися веб-сайти, де існує можливість розгадувати кросворди шляхом їх скачування та роздрукування або онлайн на вебсторінці.

Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами кросворд, який Вам потрібно розгадати. Правильне виконання цього завдання дасть можливість перейти до наступного завдання. Як тільки Ви закінчите розгадування кросворду і всі відповіді будуть вірними на екрані з'явиться пароль, який відкриє наступне завдання - завдання № 5. 

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Завдання № 5. Культура часів Галицько-Волинської держави

Культура (лат. Culture — «обробіток», «обробляти») — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил всередині соціуму для його збереження та гармонізаціїКультура є складною системою буттяПоняття культура об'єднує в собі науку (включно з технологією) і освітумистецтво (літературу та інші галузі), моральуклад життя та світогляд.

Культура вивчається комплексом гуманітарних наук, насамперед культурологієюетнографієюкультурною антропологієюсоціологієюпсихологієюісторією.

Шановні учасники історичного веб-квесту! Вам пропонується виконати завдання на знання культурної спадщини даного періоду.

Коли Ви вдало виконаєте завдання кросворду, то на екрані з'явиться пароль, запишіть його. 

Перейдіть за цим посиланням: 

Введіть записаний пароль.

Скачате цю презентацію.

Відкрийте її та у відповідному полі введіть записаний пароль.

Ви можете починати роботу над завданнями, які вказані на слайдах.

Після закінчення роботи, збережіть зміни в презентації та надішліть її на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вкажіть назву команди та назву навчального закладу.

Максимальна кількість балів - 4 бали.

УВАГА!!! За це завдання можна отримати 1 бонусний бал!

Бонусні бали можна отримати за художнє оформлення слайдів, тексту, картинок в презентації. Незмінними повинні залишитися: порядок слайдів, завдання до слайдів, макет слайду!

 

БАЖАЄМО УСПІХІВ !!! 

bottom of page