top of page

ЗУПИНКА № 5

УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В XVІІ ст.

Одним із найбільш стійких уявлень у структурі національної пам’яті нації, є пам’ять про період найвищого злету та процвітання України. В пам’яті українського народу таким часом є Доба козаччини. Українське козацтво було провідною суспільною силою в боротьбі за національне визволення України. Діяльність козаків торкалася всіх сфер життя українського народу: вони боронили українські землі, освоювали південні степи, підтримували українську культуру і православну церкву, брали участь в антифеодальних виступах, зробили головний внесок у визволення України з під влади Речі Посполитої. Козаки створили Запорозьку Січ, яка стала важливим етапом у формуванні української державності.

У XVII столітті козацтво запорозьке, реєстрове вже утворило провідну верству українського народу і склало основу української держави, що постала 1648 року з початком Визвольної війни під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького. Козацький адміністративно-військовий устрій був поширений на значну частину України. 3 козацької старшини утворилася нова українська аристократія. Новий устрій проіснував на українських землях до кінця XVIII століття, а військові козацькі формування - до першої половини XIX століття.

Завдання № 1. "Що? Де? Коли?"

Гравці у «Що? Де? Коли?» повинні мати широкий світогляд і цікавитися досягненнями сучасного суспільства. Для них важливо вміти швидко, оригінально думати. Для успішної гри обов'язково треба знати величезну кількість фактів, дат і подій. Сильна та класна команда повинна складатися з людей, які думають по-різному, різними способами, але добре розуміють один одного, а кожен має особливі та глибокі знання з іншої сфери

 

Шановні знавці! Перед Вами 4 питання із рубрики "Що? Де? Коли?".

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Запитання 1: Кого з українських гетьманів згадує у своїх спогадах французький дипломат Жан Балюз "... Володар ... вже поважного віку ... Розмова із цим володарем дуже приємна, він має великий досвід у політиці й, у протилежність до московців, слідкує й знає, що діється в чужоземних країнах. Він показував мені свої збірку зброї, одну з найкращих, що бачив у житті, а також добірну бібліотеку, де на кожному кроці траплялися латинські книжки..."

Запитання 2: За уривком з історичного роману І. Нечуя-Левицького назвіть ім'я історичного діяча другої половини XVII ст. "Усе його творче життя, усі події його віку майнули перед ним...: і полон в татар, і битви гетьмана Богдана, його служба в Богданових походах, і страшна битва під Конотопом, де він одбивався од Москви... От він і сам вступає на місце великого Богдана..."

Запитання 3: У 20-х рр. XVII ст. в друкарні Києво-Печерської лаври вийшла книжка з віршами, що їх виголошували на похоронах козацького гетьмана. У цій книзі є і ілюстрації, одна з яких є першим зображенням воєнної події в українських друкованих книжках. Що зображено на цій ілюстрації?

Запитання 4: Кого сучасники називали «українським Спартаком»,

« Ганібалом», в пам’яті народній він залишився національним героєм?

Завдання № 2. Карта - пазл

У давнину люди зображували за допомогою малюнків на стінах печер і скель шляхи прямування до місць полювання, поселень і стоянок. Перша карта була створена в Стародавньому Єгипті  понад 4000 років тому. Вона мала вигляд плоского шматка глини з видряпаними гострою паличкою лініями та символами. Потім єгиптяни обпалили цю глиняну карту у вогні, вона стала більш міцною та збереглася до наший днів.

Шановні учасники історичного марафону! Перед Вами пазл. Вам необхідно його не просто скласти, а скласти на час. Ви можете використовувати необмежену кількість спроб! Після завершення спроби, на пазлі буде вказано Ваш час виконання. Треба зробити скрін-шот сторінки, на якому буде видно Ваш час виконання завдання. Цей скрін-шот треба відправити організаторам історичного квесту на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вказати назву команди та назву навчального закладу.

Максимальна кількість балів - 4 бали.

4 бали - отримають перші 25% команд, які покажуть найкращий час виконання цього завдання.

3 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.

2 бали - отримають решта 25% команд, які покажуть трохи гірший час у виконанні цього завдання.

1 бал - отримають решта 25% команд.

Завдання № 3. "Вірю - не Вірю"

Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами завдання із рубрики "Вірю - не вірю". Перед Вами 4 твердження, на які Вам необхідно відповісти «Вірю», або «Не вірю».

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Після відповіді, Ви маєте можливість відразу переглянути свої бали за це завдання. 

Завдання № 4. Кросворд

Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — гра-задача, яка полягає у вписуванні літер у перехресні рядки клітинок накресленої фігури так, щоб за горизонталлю та вертикаллю вийшли загадані слова.

Кросворди та їх різновиди публікує багато друкованих ЗМІ. Крім того, існує безліч видань, які безпосередньо спеціалізуються на кросвордних головоломках. Також, останнім часом, в інтернеті почали з'являтися веб-сайти, де існує можливість розгадувати кросворди шляхом їх скачування та роздрукування або онлайн на вебсторінці.

Шановні учасники історичного веб-квесту! Перед Вами кросворд, який Вам потрібно розгадати. Правильне виконання цього завдання дасть можливість перейти до наступного завдання. Як тільки Ви закінчите розгадування кросворду і всі відповіді будуть вірними на екрані з'явиться пароль, який відкриє наступне завдання - завдання № 5. 

Максимальна кількість балів - 4 бали.

Завдання № 5. Культура українських земель в XVІI ст.

Культура (лат. Culture — «обробіток», «обробляти») — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил всередині соціуму для його збереження та гармонізаціїКультура є складною системою буттяПоняття культура об'єднує в собі науку (включно з технологією) і освітумистецтво (літературу та інші галузі), моральуклад життя та світогляд.

Культура вивчається комплексом гуманітарних наук, насамперед культурологієюетнографієюкультурною антропологієюсоціологієюпсихологієюісторією.

Шановні учасники історичного веб-квесту! Вам пропонується виконати завдання на знання культурної спадщини даного періоду.

Коли Ви вдало виконаєте завдання кросворду, то на екрані з'явиться пароль, запишіть його. 

Перейдіть за цим посиланням: 

Введіть записаний пароль.

Скачате цю презентацію.

Відкрийте її та у відповідному полі введіть записаний пароль.

Ви можете починати роботу над завданнями, які вказані на слайдах.

Після закінчення роботи, збережіть зміни в презентації та надішліть її на електронну адресу ist.q.2018@gmail.com. В темі листа вкажіть назву команди та назву навчального закладу.

Максимальна кількість балів - 4 бали.

УВАГА!!! За це завдання можна отримати 1 бонусний бал!

Бонусні бали можна отримати за художнє оформлення слайдів, тексту, картинок в презентації. Незмінними повинні залишитися: порядок слайдів, завдання до слайдів, макет слайду!

 

БАЖАЄМО УСПІХІВ !!! 

bottom of page